Inkaso Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi Versiyon Tarihçesi

 

* YAYINLANAN TÜM GÜNCELLEME DOSYALARIMIZ VİRÜS TARAMASINDAN GEÇİRİLEREK KULLANIMA SUNULMAKTADIR..

* Inkaso CRM datalarının yedeklenmesi ve verilerin güvenliği kullanıcı firmaların sorumluluğundadır..

* 01.04.2014 Tarihinden itibaren, BAKIM DESTEK anlaşmalı veya KİRALAMA seçeneği ile INKASO Çağrı Merkezi CRM Yazılımını kullanan müşterilerimiz güncellemelerden faydalanabilecektir..

16.01.2020 – V 7.95c

21.12.2019 – V 7.95a

17.09.2019 – V 7.9p

09.07.2019 – V 7.9L

22.05.2019 – V 7.9d

20.09.2018 – V 7.2a

10.07.2018 – V 6.99y

13.04.2018 – V 6.9n

07.01.2018 – V 6.9e

26.01.2018 – V 6.9a

21.06.2017 – V 6.2a

07.06.2017 – V 6.0a

13.04.2017 – V 5.7a

15.11.2016 – V 5.2a

08.08.2016 – V 5.1a

29.06.2016 – V 5.0a

19.02.2016 – V 4.8c

– Randevu Devam Bu şeçenek ile önceden randevu girildikten sonra çağrı kapatılıyordu, Buradan Randevu Devam seçeneği aktif edilerek arama işlemine devam etmesi sağlanabilir.

– Yeni Randevu Eklenirken 1 bölümünde girilen tarihten sonraki bir tarihte randevu var ise o randevuyu değiştirme veya yeni bir randevu kaydı eklenmesi ile ilgili seçenek eklendi.

– Randevu Çağrısı Sonlandığında bölümünde çağrı tamamlandığında aktif randevunun otomatik olarak kapatılması veya ileri bir tarihe randevu kaydını alması için agent a sorması seçeneği eklendi.

– Yeni Randevu Eklenirken 2 bölümünde Agent ın randevuyu sadece kendi adına veya başkasının adına alması seçenekleri ile ilgili ayarlar bulunmaktadır.

– Yeni dosya takip modunda, açılan her bir dosya (Form) verisine, Taahhüt randevuları eklenmesi ve bu randevuların mauel olarak açık, kapalı  olarak değiştirilerek takibinin yapılması sağlandı.

– Dosya (Form) durumu başlangıç olarak Açık olarak sınıflandırılır. Tüm Taahütler tamamlandığında durum Kapalı konuma alınarak takibi sağlanır.

– İlgili raporlar önceden olduğu gibi Müşteri form raporundan çekilebilir.

– Dosya hangi agent tarafından açıldı ise takibi o agent tarafından yapılır.

– Alınan Taahhüt tarihi geldiğinde Kişisel Randevular ekranında gösterilir.

– Alınan Tahhüt ve Dosyalar ileride başka bir agent a transfer edilebilir.

12.01.2016 – V 4.6a

– Öncelikle kullanıcıya veya yetki şablonlarına DND Sınırlama yetkisi işaretlenmelidir.

– Sabit Tanımlama > Ayarlar > Parametreler menüsünden Zamanlar sekmesinde bulunan DND Time Out süresi belirlenmelidir. (örn 30 sn)

– Sabit Tanımlama > Ayarlar > Parametreler menüsünden Zamanlar sekmesinde bulunan Periyodik olarak XX günde bir şifre değiştir seçeneği seçilerek Agent ların belirtilen gün sonra şifrelerinin değiştirmesi istenecektir.

– Şifreler en az 4 harf, 1 Büyük 1 Küçük 1 Rakam ve 1 Özel karakter içermelidir.

11.11.2015 – V 4.1h

– Öncelikle Ayarlar>Parametreler>Yerel Ses Kaydı sekmesinden Yerel Ses Kaydına İzin Ver seçeneği seçilmelidir.

– Ses kaydı otomatik veya manuel başlatılabilir.

– Otomatik ses kaydında Tüm çağrı veya Sadece Onay Metni seçenekleri mevcutur.

– Tüm çağrı seçildiğinde çağrı başladığında otomatik olarak ses kaydı başlar ve çağrı bitimine kadar kayıt edilir.

– Sadece onay metni seçildiğinde Satış ekranı devamında çıkan Onay metni ekranında veya Tahsilat onay ekranında ses kaydı başlar, Ekranlar kapatıldığında kayıt sona erer.

– Manuel seçeneği seçilirse, Çağrı anında Ekranın sol üstünde bulunan kayıt ikonuna veya kısayol tuşu olarak F5 tuşuna basıldığında kayıt başlar; çağrı bitiminde veya F5 tuşu ile kayıt manuel sonlandırılabilir.

– Çağrılar Ayarlar>Parametreler>Yerel Ses Kaydı sekmesinde bulunan Kayıt Yolu alanına yapılan klasöre kayır edilir. Boş bırakılması durumunda İNKASO program klasöründe bulunan RECORDS klasörüne çağrılar kayıt edilir.

– Çağrı kaydının yapılıp yapılmadığını sol üstte bulunan ikonun kırmızı renge dönüşmesinden anlayabilirsiniz.

20.08.2015 – V 4.0

– Oluşturulan Havuz müşterilerine toplu olarak SMS atılabilir.

– Toplu SMS atmak için kullanıcıya Toplu SMS Yetkisi verilmelidir.

– İnkaso tarafından desteklenen SMS firmaları için irtibata geçiniz.

– Önceden tek bir satış işleminde müşteriye tek bir ürün kalemi pazarlana biliyordu. Yeni Sepet satışı ile satış ekranında tek satış işleminde istenilen kadar ürün sepete eklenip satış işlemi gerçekleştirilebilir.

– Üyelik gerektiren ürünler bu sepet kuralı dışındadır. Yani Üyelikle ilgili bir ürün pazarlanacak ise sepette ancak ilgili ürün olabilir.

14.05.2015 – V 3.7

07.05.2015 – V 3.6

30.04.2015 – V 3.5

– Bunun için Yetkilerden personel için Satış Raporu (Ekip),Üyelik Raporu (Ekip) veya Müşteri Formu Raporu (Ekip) yetkisi verilmelidir.

– Bunun için Tanımlama>Genel Sabitler>Form Tek Seçim Alanı menüsünden seçim alanları tanımlanmalıdır.

30.12.2014 – V 3.4

– Bunun için Satış Raporunda, Fatura Bas butonuna tıklayıp ekrana gelen Fatura Basımı formunda ürün kalemlerinin olduğu alanı mouse ile sağ tıklatıp çıkan menüden Satış Kalemi Ekle seçeneği ile aynı müşteriye ait diğer ürün kalemlerinin seçilip Faturaya eklenmesi gerekmektedir.

– Daha önceden fatura tanımı yapılıp, bu şekilde ürün birleştirmesi yapılmak isteniyorsa Yeni bir fatura tanımı eklenmesi gerekmektedir. Eski usülde kullanım yapılacak ise bu işleme gerek yoktur.

– Rapor Local network te çalışan Asterisk santrallerle birlikte çalışacaktır.

– Raporun çalışa bilmesi için MySQL kullanıcı tanımlarının İnkaso programına AYARLAR>PARAMETRELER>GENEL-3 penceresinde yapılması gerekmektedir.

– Asterisk tarafında yapılacak yetki ve ayarlar kullanıcı firmaların kendi sorumluluğundadır.

– Bu Rapor ile kuyruk ta karşılanıp herhangi bir agent a aktarılmayan ve sonrasında belirtilen süre içerisinde aynı numara ile herhangi bir şekilde görüşme yapılmayan  çağrılar raporlana bilecek ve herhangi tek bir müşteri ile eşleşen kayıtlar belirtilen bir havuza atanabilecektir.

– Rapor için yetki tanımlarından Kuyruktaki Cevapsız Çağrılar yetkisi ilgili kullanıcıya verilmelidir.

– Gruplama için istenilen alan mouse ile gruplama alanına sürüklenip bırakılmalıdır.

– Grup alt toplamları grup başlıkları altında belirecektir.

20.10.2014 – V 3.2

– Bununla birlikte ünvan,vergi dairesi,vergi no alanları müşteri bilgilerine eklendi.

– Excel’den veri aktarımlarında Ünvan,Vergi Dairesi,Vergi No alanları eklendi.

– Excel’den veri aktarımlarında Ünvan bilgisi mevcut ise müşteri otomatik olarak Şirketolarak işaretlenecektir.

– Excel’den veri aktarımlarında şirketler için Ad/Soyad alanları şirket yetkilisi için kullanılacaktır. Müşteri bilgi girişinde bu alanlar boş bırakılmamalıdır.

– Müşteri tipine göre raporlarda Şahıs tipinde ise Ad/Soyad, Şirket tipinde ise Ünvan bilgisi görünecektir.

– Sabit Tanımlama>Ayarlar menüsünden Seçili Tema değiştirilerek istenilen renk düzenine geçilebilir.

– Tema ayarları Bilgisayar bazlıdır.

– Eski yavaş çalışan bilgisayarlarda farklı bir tema seçilmesi veya Temanın kaldırılması performansı yükseltebilir.

– Bu seçenek ile tanımlı personelin farklı bir SIP server üzerinden çalışması sağlanabilir.

– Boş bırakılması durumunda Genel SIP Ayarlarında tanımlı olan server kullanılacaktır.

– Bunun için Asterisk server üzerinde tanımlı olan Inbound Routes tanımlarına ilgili hattın yönlendirmesinde bulunan CID name prefix alanına tanımlayıcı bir metin yazılmalıdır. (Örneğin bir hat için SİGORTA, diğeri için ÜRÜNPAZARLAMA gibi..).

– Çağrı agent’a geldiginde eğer SİGORTA hattından geliyor ise ekranın sağ üstünde bulunan yeşil bilgi alanında SİGORTA ibaresi belirecektir.

– Ayrıca çağrı raporlarında bu metinler ilgili çağrı log’unda görülebilecektir.

29.09.2014 – V 3.1

– İlk önce müşteriden alınacak bilgi listesi tanımlanmalıdır. Bunun için Sabit Tanımlama>Genel Sabitler>Bilgi Giriş Formu menüsünden bir form oluşturulur. Burada mevcut sabit alanların yanında, 10 Adet kullanıcı tanımlı string alan, 5’er adet Ondalık ve Tamsayı alanı ile birlikte 3 adet Tarih alanı forma eklenebilir.

– Aynı müşteriye tanımlı formdan istenilen kadar form bilgisi yeni kayıt olarak ilave edilebilir. (Sadece sabit alanların dışında kalan alanlar için)

– Form tanımlandıktan sonta Havuz tanımlama menüsünden hangi havuz müşterilerinden Bilgi Formu ile bilgilerin alınacağını belirlemek için seçili olan Havuz’a Form atanır.

– Pazarlama ekranında aktif havuz’a form atandı ise müşteri bilgileri ekranda iken üst kısımda bulunan KIRMIZI harflerle yazılı müşteri adı başlığında bir ikon belirecektir. Buraya tıklanarak tanımlı forma yeni bilgi girişi yapılabilir. Düzenleme ve ekleme için pazarlama ekranında bulunan Form sekmesini kullanabilirsiniz.

– Doldurulan formların raporları Raporlar>Müşteri Formu Raporu’ndan alınabilir. Bunun için ilgili kullanıcıya Müşteri Formu Raporu yetkisi verilmelidir.

11.09.2014 – V 3.0

11.07.2014 – V 2.9

27.06.2014 – V 2.8

– G/Ç Loglarında bulunan VardiyaSistem Dışı Zamanları raporundan günlük veri alınabilir. Ayrıca Özet bilgi ekranında bulunan Personel Durumu penceresinde bu bilgi görülebilir.

– İlgili rapor alınabilmesi için personellerin yayınlanan v2.8 güncellemesini yapmış olmaları gerekmektedir.

– Tek Seçim Alanı pazarlama ekranında müşteriye tek bir sabit bilgi eklemek için, Cok Seçim Alanı ise pazarlama ekranında birden fazla sabit bilgiyi müşteriye eklemek için kulanılabilir.

– Bu iki alan başlığı kullanıcı tanımlı olup başlık alanların başlık tanımlamaları Ayarlar>Parametreler>Genel-4 sekmesinden tanımlanabilir.

– Alan içerikleri tanımlama menüsüne eklenmiştir.

– Pazarlama Ekranında ilgili müşteriye bu alanların bilgi girişleri yapılabilmektedir.

20.06.2014 – V 2.7

– Bu seçeneğin kullanılabilmesi için yetki tanımlamadanTahsilat Onaylı Kart Bilgisini Görme yetkisi verilmelidir.

13.06.2014 – V 2.6

– Çağrı Log veya Çağrı Raporlarında ilgili çağrı çift tıklanarak çağrıya o müşteriye ait o gün yapılan ses kayıtları listelenir ve istenen kayıt dilenerek istenilen konuma kayıt edilebilir.

– Ses kayıtları Asterisk server tarafından yapılmaktadır. Asterisk ayarlarında gelen-giden aramalar için ses kaydı seçeneği ayarlanmış olması gerekmektedir.

– İnkaso programının ilgili ses kayıtlarına ulaşabilmesi için; Asterisk SSH ve MySQL kullanıcı tanımlarının İnkaso programına AYARLAR>PARAMETRELER>GENEL-3 penceresinde yapılması gerekmektedir.

– Asterisk tarafında yapılacak yetki ve ayarlar kullanıcı firmaların kendi sorumluluğundadır.

– İlgili raporun alınabilmesi için ilk maddede açıklanan ayarların Asterisk tarafında yapılmış olması gerekmektedir.

30.05.2014 – V 2.5

25.04.2014 – V 2.4a

– Eğer tahsilat tarihi satış tarihinden sonraki bir gün ise ve onaylayan kişinin Onaylı Satışı İptal Etme/Değiştirme yetkisi var ise onay esnasında Satış tarihini Değiştirmek İstiyor musunuz? sorusu ekrana gelecektir. Onaylayan kişinin kabulu ile Satış tarihi tahsilat onay tarihine eşitlenecektir.

– Satış girişi esnasında veya Pazarlama ekranında ilgili satış seçili iken o satışa ait not kutucuğu çift tıklanarak not eklenebilir.

– Eklenen bu Not lar Satış raporun da görünecektir.

16.04.2014 – V 2.3c

14.04.2014 – V 2.3b

– Bu buton tıklandığında müşteri temsilcisi o gün yaptığı son 10 çağrı listesini ekranın sağında görecektir.

– İsterse müşteri temsilcisi bu kayıtlardan birini sağ tuşla tıklayarak çıkan menüden seçili müşteriye pazarlama ekranına geçebilir (Çift Klik) veya o müşteriyi tekrar arayabilir.

– Bu buton tıklandığında müşteri temsilcisinin seçili olan hattaki akif çağrısını kiminle yapıldığı bilgisi ekranın sağında görecektir.
– Eğer gelen çağrı numarası birden fazla kişide kayıtlı ise kişilerin listesi adres bilgileriyle birlikte görünür.
– Doğru kişi seçilip (Çift Klik) sağ tuşla çıkan menüden o kişi için pazarlama ekranına geçilebilir veya Yeni Müşteri butonu tıklanarak yeni müşteri kaydı için pazarlama ekranı açılabilir.
– Eğer Otomatik Cevaplama aktif ise Aktif Çağrı listesi çağrı geldiğinde otomatik olarak ekrana gelecektir. Aksi durumlarda Aktif Çağrı butonu tıklanmalıdır.

28.03.2014 – V 2.1b

– Bu seçeneğin kullanılabilmesi için yetki tanımlamadan Onaylı Satışı İptal Etme/Değiştirme yetkisi verilmelidir.

– Bu seçeneğin kullanılabilmesi için yetki tanımlamadanTahsilat Onaylı Kart Bilgisini Görme yetkisi verilmelidir.

21.03.2014 – V 2.1a

– Eşleme de ev adresi için EV ADRESİ, iş adresi için İŞ ADRESİ, diğer adres türleri icim ADRES sürunu ile eşleme yapılmalıdır.

14.03.2014 – V 2z

– Butonun aktif olması için Otomatik Aramada Kullanılmayan No Seç yetkisi verilmelidir.

– Agent’ın santralden Aradığınız numara kullanılmamaktadır anonsunu duyduğunda bu seçeneği tıklaması gerekmektedir.

– Herhangi normal bir çağrının bu buton kullanılarak havuz dışına alınması Agent’ın sorumluluğundadır. (Raporlarla tespit edilebilir)

– Rapor ile birlikte Havuzun tümü, ulaşılamayan veya görüşülen müşteri listeleri alınabilmektedir.

– Bu raporun kullanılabilmesi için Havuz Raporu Yetkisi ile birlikte Havuz Müşterileri Raporu yetkisi verilmelidir.

– Çağrı raporu ile Agent’ların belirtilen tarih aralığındaki Çağrı sayıları ve süreleri ile ilgili detaylı raporları alınabilmektedir.

– Bu raporun kullanılabilmesi için Çağrı Raporu yetkisi verilmelidir.

– Önce ki Çağrı Log Raporu ise üst menü de bulunan Çağrı Log butonu ile kullanıma devam edilebilir.

07.03.2014 – V 2y

– Tek seferde yapılan fazla aktarımlar sistemde işlem sırasında hantallığa yol açmakta idi.

– Havuz tanımlama ekranında ilgili havuzun müşteriler sekmesinde bulunan Ulaşılamayan müşterileri tekrar havuz’a ata butonu kullanılmalıdır.

30.02.2014 – V 2v

– Ayarlar>Parametreler>Genel-3 te bulunan Asterix Admin user ve password u tanımlanmalı ve kişi veya gruplara yetki verilmelidir.

– Ayarlar>Parametreler>Genel-2 de vardiya aralığı tanımlanmalıdır.

– İlgili Rapor G/Ç logları raporundan alınabilir.

– Rapor PostgreSQL 9.3 ve sonrası versiyonlarda çalışmaktadır.

17.02.2014 – V 2t

– Özet Ekranı bu şekilde ayarlanmak isteniyor ise;
Ayarlar>Parametreler>Genel-2 ekranından Özet Ekranında Beklemede Olan Satışları Baz Al seçeneği seçilmelidir.

– Ayarlar menüsünde bulunan Parametreler sekmesinden Inbound Çağrılarda Son Konuşan Agent’a Aktar seçeneği aktif edilmelidir. (Aynı anda Inbound Çağrı Yönlendirme seçeneklerinden sadece biri aktif olabilir)

10.02.2014 – V 2s

28.01.2014 – V 2p

– Bu modülün çalışabilmesi için Ayarlar>Genel Sabitler menüsünde bulunan Kredi Kartı Giriş Anonsu seçeneğinden sesli anonslar eksiksiz tanımlanmalıdır.

– Ekip tanımlamadan destek ekibi ve üyeleri tanımlanıp, Stok tanımlarından ürün grubuna bu ekip atanmalıdır.
– Ayarlar menüsünde bulunan Parametreler sekmesinden Inbound Çağrılarda Satış Destek Ekibi Kullan seçeneği aktif edilmelidir.

– Bunun için Müşteri temsilcisi veya Müşteri temsilcisi yetki şablonunda bulunan Satışta Ürün Fiyatı Değiştirme yetkisi aktif edilmelidir.

– Bunun için bu yetkiyi verecek olan kullanıcılara (Yönetici veya Ekip lideri) Toplantı Molası Düzenleme yetkisi verilmelidir. (Ekip lideri için Okuma, Genel yönetici için Yazma yetkisi verilmelidir).
– Kullanım için Inkaso ekranının solunda veya üstünde bulunan menü butonlarının herhangi birine mouse ile sağ tuşla tıklayıp açılan menüden ilgili kişi veya grupların Toplantı Molası seçeneğinin aktif edilmesi sağlanır. (3 dakika boyunca Toplantı Molası seçeneği aktif olur. Eğer müşteri temsilcisi bu süre boyunca mola hakkını kullanmaz ise bu seçenek tekrardan pasif olur.)

– Web sitelerinin tanımlanması için Ayarlar>Genel Sabitler menüsünde bulunan Web Siteleri seçeneği kullanılmalıdır.

20.01.2014 – V 2o

– Bu seçeneğin kullanılabilmesi için yetki tanımlamadan Onaylı Satışı İptal Etme/Değiştirme yetkisi verilmelidir.